

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS50 |
| Pulses Per Revolution | 512ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | TTL/HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 30 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Steps Per Revolution | 512ppr |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 40mm |
| Interface | Incremental |
| Overall Width | 40mm |
| Overall Depth | 58.3mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
D8.C100.0500.RC11.1000
PSC360G2-F-2AA-C0002-ERA360-05K
DBV50E-22EKB2000
DBV50E-22AMA2000
DBS50E-SKEJ00100
005901-RS
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00