

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Steps Per Revolution | 1024ppr |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 83mm |
| Interface | RS-422 |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 43.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
DFS60E-BEEC01024
8.KIS40.1342.0500
E6F-AG5C-C 360 2M
RE50L1D502W3699
PC16SV-10IP06-471A2020-TA
E6CP-AG5C 256 2M
DBS60E-BGAC02048
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00