

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 Core |
| Pulses Per Revolution | 5000 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 4.5 - 30 V |
| Shaft Diameter | 6mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 44.35mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Plug-In Connection |
A3M60A-BHPB014x17
ARS60-F4A00360
EIL580-TT12.5PN.01024.A
922938
DFS60A-S4PC65536
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00