

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1000 |
| Series | DBS60 Core |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Hollow |
| Supply Voltage | 10 - 27 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 41.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Hollow Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
AHM36A-S3PC014x12
DFS60B-S4EA05000
DBS60E-S4FK02048
DFS60B-S4EA01024
40A50ABNG24K2
LT-M-0225-S 0000X000X00
AFM60A-BENB018X12
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00