

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DBS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 30 V |
| Shaft Diameter | 15mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 83mm |
| Overall Width | 58mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
DBS60E-TGFJD1024
RE34L2D502W3263
05.2420.1222.1000
DFS60E-S4EA01000
PC-M-0100 0000X000X00
RE115L6E502W6017
DBS50E-SKAJ02048
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00