

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 65536ppr |
| Series | DFS60A |
| Output Signal Type | TTL/HTL |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | TTL/HTL |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 40.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | M12 |
DBS36E-BBAJ01000
BMF 235K-PS-C-2A-SA95-S4-00,3
LT-M-0150-P
E6B2-CWZ5B 500P/R 0.5M
AFM60B-S1AM004096
DFS60B-BDAC05000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00