

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 10000ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | TTL/HTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V dc |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Steps Per Revolution | 10000Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 45.5mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Cable |
A3M60A-BHPB014x17
EM14A0D-C24-L064N
DBS60E-THEK01024
AFM60A-S4IB018X12
BDK 16.24K360-5-4
173-0777
DGS80B-TSLK01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00