

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 5000 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 4.5 - 5.5 V |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 40.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Plug-In Connection |
DBS36E-S3EM00360
8.0000.7000.0035
DBS60E-TGFKD1024
DFS60E-S4EA00500
BMF 307K-PS-C-2-SA2-S49-00,3
BDK 16.24K1024-5-4
DBS60E-THFP01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00