

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 2000ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 59.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 30 mA |
PZ-67-S-050 0000X000X00
BKS09-ATBM0520
RE50L1D502W3699
RE34L4D103W3263
DGS80B-TSLK01024
05.2420.1242.0500
8.0000.7000.0035
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00