

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 250ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Supply Voltage | 10 - 32 V |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 45.5mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
PC-M-0130 0000X000X00
40A50ABNG24K2
DBS36E-BBAK02048
DLS40E-BDAV01000
05.2420.1242.1000
DBS36E-BBAK00500
DFS60B-S1PK10000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00