

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 3600ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | TTL |
| Shaft Type | Hollow shaft |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 10 - 32 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 43mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | -40°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
EM14A1D-C24-L008S
DBS36E-BBAM01000
BTF08-N1BM0399
RI32-O/500ER.11KB
DBS36E-S3EP01024
EIL580-SC10.5EQ.00360.A
E6B2-CWZ6C 500P/R 2M
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00