

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 10 - 32 V |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 43mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
E6C2-CWZ5B 1000P/R 2M OMS
MTS360G2-1S-C0000-ERA360-05K
DBS60E-S4EC02500
RE115L6E502W6017
PAC18R1-41D19F
DBS60E-TEEL00600
EAL580-SC0.5WPT.13160.A
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00