

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 2000ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Steps Per Revolution | 2000ppr |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | RS-422 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 59.1mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 30 mA |
AHM36B-S4QC012x12
WDG58B-5000-ABN-G24-K3
DFS60A-BHPC65536
DBS36E-S3AK01000
8.3610.3342.1024
PEC16-4220F-N0024
DBS50E-S5EL00100
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00