

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1024 |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 10 - 32 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 40.1mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Plug-In Connection |
BTL7-A501-M0300-P-S32
PC-M-0100 0000X000X00
922936
SPS-L075-HALS
DBS60E-TGFKD0100
PY-2-C-100 0000X000X00
A3M60A-S1PB014x17
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00