

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 65536ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Steps Per Revolution | 65536ppr |
| IP Rating | IP67 |
| Overall Height | 72mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 52.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Male Connector |
SKS36-HFA0-K02
DBV50E-22AMA2000
DBS60E-S4CC02000
DFS60B-TEAC05000
DUV60E-D4KMHADA
842-7194
DFS60S-SEOK01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00