

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | SFS60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | Binary |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 12 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Steps Per Revolution | 32768Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Height | 72mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +115°C |
| Connection Type | Cable |
PSC360G2-F-2AA-C0002-ERA360-05K
SFM60-HMAT0K02
LMPC0000
DFS60B-THPM10000
DFS60B-THAK04096
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00