

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | SFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 7 - 12 V |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Steps Per Revolution | 32768Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 43mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +115°C |
| Connection Type | Cable |
DFS60E-THEC00100
208158/125
SEM70-HN025AK22
922935
DFS60B-BJEC00064
DBS36E-S3CK01024
DFS60B-S4EC01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00