

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Measuring |
| Series | SRS/SRM50 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 4096rpm |
| Output Signal Type | Analogue |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 7 - 12 V dc |
| Steps Per Revolution | 128Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 101mm |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Width | 63mm |
| Overall Depth | 93mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Connection Type | MS Male Connector |
RC58/0013EK.42SGB
PC-M-0200 0000X000X00
DFS60B-TEEC01000
PSC360G2-F-1A-C0011-ERA090-05K
DFS60E-BECK01024
8.5020.2554.1024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00