

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 37 |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 28 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | MS3106A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
62GB-56T14-19SN
97B-3106A16S-1P-HD
62LC-16F12-10SN(771)
85108EC1419P50
62GB-16J14-05SN
PT06E-12-10S
D38999/26WB35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00