

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 12 |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5.0 A, 10.0A |
| Voltage Rating | 700 V ac/dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 62LC |
| Contact Material | Copper |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Strain Relief | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Gold |
8LT7C09Z98PN
62LC-12E12-10PN(771)
D38999/26ZC98SN
SCE2-ZN-06K07-10ASN
MS3106A-20-29S
D38999/20ZD35SN
62LC-16F18-32SN(771)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00