

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 32 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 19 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8D |
| Housing Material | Aluminium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
M83723/78W2255N
MS3106A-18-1P
PT06E-16-26P(SR)(072)
PT06A-10-6P
N/MS3108B24-11S
MS3106E18-1S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00