

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 10 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Miniature |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 62GB |
| Contact Plating | Tin over Copper |
| Shell Plating | Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Nickel Iron Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
D38999/26FC35PN
MS3102E16-10P W/P CAP
PT02A-12-3P
PT02E-14-19P(072)
MS3476A20-39S
D38999/24FF35SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00