

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 16S |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3106A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
D38999/20FE6SN
62GB-56T14-04PN
PT06A-14-19S
D38999/20WB98SN
M83723/95G1005N
D38999/24ZD35SN
D38999/24FF32PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00