

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AHS/AHM36 |
| Pulses Per Revolution | 4096 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Resolution | 12 bit |
| Steps Per Revolution | 4096Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 36mm |
| Overall Width | 36mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Connection Type | Plug-In Connection |
DBS60E-S4FK01024
DBS36E-S3EP00050
BDK 16.24K360-L5-5
AHM36A-S3CC014x12
DFS60I-BEPC65536
926229
BMF 303K-PS-C-2A-SA2-S49-00,3
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00