

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS36 |
| Pulses Per Revolution | 360ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 30 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Steps Per Revolution | 360ppr |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Switching Frequency | 300 kHz |
| Current Rating | 30 mA |
PC-M-0175 0000X000X00
DFS60B-TDPA10000
AHM36A-S3CC014x12
PZ-34-A-150 0000X000X00
AMS22S5P1BHAFL103
BCG08-K1KM03PP
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00