

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 360ppr |
| Series | DBS36/50 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Supply Voltage | 4.5 - 30 V dc |
| Steps Per Revolution | 360Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58.2mm |
| Overall Width | 40mm |
| Overall Depth | 58.2mm |
| Minimum Operating Temperature | +95°C |
| Maximum Operating Temperature | -35°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Connection Type | Cable |
DBS60E-REEA02500
BTF13-N1BM2099
DFS60B-BJEC00064
WDG58B-5000-ABN-G24-K3
AFM60E-S4AA004096
DBS36E-BBAK02048
DBS50E-S5EM00360
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00