

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 500ppr |
| Series | DFS60B |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Supply Voltage | 4.5 - 5.5 V |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 60mm |
| Interface | Incremental |
| Overall Width | 60mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Current Rating | 40 mA |
| Connection Type | Cable |
DLS40E-S3AV00360
DBS60E-S4AK02000
LT-M-0130-S 0000X000X00
DFS60B-TEEK01024
AFM60A-BBNB018x12
RI58-D 5000ED.37KB
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00