

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 500ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| Steps Per Revolution | 500ppr |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 43.1mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
PSCI-6PP-05
AFS60B-S4AA008192
RE12D-300-201-1
LT-M-0275-S 0000X000X00
BTL7-A501-M0100-P-S32
DFS60B-THAK04096
DBS36E-S3EM01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00