

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | SRM50 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | Binary |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 12 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Steps Per Revolution | 32768Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 101mm |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Width | 65mm |
| Overall Depth | 92.3mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
RC58/0013EK.42SGB
AMS22S5A1BHBFL336
05.2420.1242.0500
DBS60E-TJFK01000
AMS22S5P1BHBRL335
DFS60A-BHPC65536
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00