

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 26 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 16 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Miniature |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Steel |
| Series | 62GB |
| Shell Plating | Nickel |
| Contact Plating | Tin over Copper |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Material | Nickel Iron Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
KPT02E16-26P
VG95328R14-12SN
M83723/83K12128
62GB-16F08-04SN
D38999/26WC35SN
TV06RW-11-98PA(W52)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00