

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 23A |
| Voltage Rating | 900 V ac |
| Shell Size | 24 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Contact Material | Brass |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
D38999/24WC35SN
D38999/26ZB98SN
MS3476W10-6P
85102E2255P50
97-3106A-10SL-3S
M83723/78W2255N
45106A106SPG50
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00