

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 250 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3106A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
M83723/75R2041N
N/MS3101B18-10P
85106EC84P50
D38999/20FB35PN
D38999/24WF32PN
D38999/20ZD19SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00