

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 46A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 24 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Termination Method | Solder |
| Body Orientation | Straight |
| Shell Plating | Zinc |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Colour | Black |
62GB-12E08-04SN-760
62GB-16F20-41SN
PT06A-12-8P(SR)
62GB-16J08-33PN
62GB-16F12-10SN
62GB-16F14-12PN
PT06E-14-19P(SR)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00